Kynologii se věnuji již od roku 1997, kdy jsem se stala členem kynologického cvičiště. Začínala jsem venčením psů v okolí mého bydliště a docházením s nimi na cvičiště. Psi byli vždy mým koníčkem a nyní jsou i mým životním stylem. Mým prvním psem byl kříženec špice Miky. Ve svých 19letech jsem si z útulku pořídila fenku křížence australského honáckého psa - Šejlu. Moc jsem se od ní naučila, složila jsem s ní dvě zkoušky z výkonu ZZO, ZOP. Byla to taková naše psí babička vychovatelka.

 

Když byl Šejlince rok, pořídila jsem si štěně rotvajlera - Xari Relay. Od malinka byl velmi šikovný a učenlivý. Ale bohužel, když mu byly dva roky jsem zjistila, že má vrozenou dechovou poruchu, veterinář mi doporučil omezit jakoukoliv zvýšenou námahu. Z tohoto důvodu jsem se rozhodla nepokračovat dál ve výcviku, celkem jsme spolu složili tři zkoušky z výkonu ZZO, ZOP, ZPU1.

Dnes mám fenku opět rotvajlera Bínu Alpakar  “Bella“,  která je velmi temperamentní. Věnuji se s ní sportovnímu výcviku, flyballu a agility. Zatím jsme spolu složily zkoušku ZZO, ZM, BH, ZVV1, ZOP. Zúčastnily jsme se spolu závodů dle zkoušky ZZO, kde jsme se umístily na 1.místě, dle zkoušky ZVV1 - 4.místo, dle zkoušky IPO 1 - 3.místo. Momentálně se spolu nejvíce věnujeme agility. Máme za sebou už několik neoficiálních závodů.